روز دانشجو وسالگرد درگذشت دکتر معتمدنژاد دردانشکده خبر دانشگاه آزاداسلامی تهران مرکزی گرامی داشته شد

۱۷ آذر ۱۳۹۳ | ۲۰:۳۸ کد : ۱۲۱۶۱ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۴۸۱
روز دانشجو وسالگرد درگذشت دکتر معتمدنژاد دردانشکده خبر دانشگاه آزاداسلامی تهران مرکزی گرامی داشته شد

مراسم نخستین سالگرد درگذشت استاد کاظم معتمدنژاد وروز دانشجو باحضورجمعی از اساتید علوم ارتباطات

ودانشجویان رشته های مختلف دانشگاه آزاداسلامی واحدتهران درسالن کنفرانس  دانشکده خبراین دانشگاه برگزارشد.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، دراین مراسم، دکترمجیدرضاییان مشاور رییس و دبیر شورای راهبردی ارتباطات و اطلاع‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، تژا میرفخرایی استاد ارتباطات، سیدوحید عقیلی رییس دانشکده خبر و ارتباطات، غلامرضا آذری استاد ارتباطات و ... از جمله اساتیدی بودند که در مراسم بزرگداشت مرحوم دکتر معتمدنژاد حضور داشتند.

 

در ابتدا سیدوحید عقیلی رییس دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی ضمن خیرمقدم به میهمانان طی سخنانی کوتاه گفت: باعث افتخار است که سالروز خاکسپاری دکتر معتمدنژاد با روز دانشجو مصادف شده باشد و این یک افتخار بزرگی برای علم است. وی سپس خاطرنشان کرد: من به شکل مستقیم شاگرد مرحوم معتمدنژاد نبودم اما توفیق شاگردی ایشان را به شکل غیرمستقیم داشتم و از حضورشان بهره‌های زیادی بردم.

رییس دانشکده خبر و ارتباطات ادامه داد: بیشتر امروز در این مراسم قصد داشتیم درخصوص درس‌هایی که مرحوم معتمدنژاد به همه شاگردانش داده‌اند اشاره کنیم. امیدواریم از این پس شاگردان ایشان راه او را ادامه بدهند.

در ادامه این مراسم تژا میرفخرایی یکی از اساتید دانشگاه در سخنانی کوتاه به شخصیت دکتر کاظم معتمدنژاد اشاره و اظهار کرد: دکتر معتمدنژاد از جمله شخصیت‌های ارتباطاتی بودند که انحصارطلب نبودند و کاملا خاص بودند. او همیشه برای خودش یک ماموریت قایل بود و آن هم توسعه علم روزنامه نگاری بود.این استاد دانشگاه همچنین تصریح کرد: دکتر معتمدنژاد که به عنوان پدر علم ارتباطات شناخته شده است خودش را وقف پیشرفت و توسعه حرفه روزنامه‌نگاری کرد. او یکی از انسان‌های مخلص این حرفه بود.

 دکترمجید رضاییان مشاور رییس و دبیر شورای راهبردی ارتباطات و اطلاع‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر سخنرانان مراسم بزرگداشت دکتر معتمدنژاد بود. وی درخصوص اصول حرفه‌ای روزنامه‌نگاری از دیدگاه مرحوم دکتر معتمدنژاد سخنانی را بیان کرد و در بخشی از صحبت‌هایش گفت: آقای دکتر معتمدنژاد از جمله اساتیدی بودند که به حرفه روزنامه نگاری نگاهی انتقادی داشتند و همواره بر این موضوع تاکید می‌کردند که حرفه روزنامه نگاری نباید نگاه موردی داشته باشد بلکه باید نگاه فرآیندی داشته باشد. دبیر شورای راهبردی ارتباطات و اطلاع‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین تاکید کرد: همیشه در صحبت‌هایم به این نکته تاکید کردم که روزنامه نگاری یک شغل نیست بلکه یک حرفه است و طی این سال‌ها همیشه پای حرفم ایستاده‌ام.

آیین بزرگداشت دکتر کاظم معتمدنژاد وروزدانشجوساعت  19یکشنبه 16 آذرماه 93 در دانشکده خبردانشگاه آزاداسلامی واحدتهران مرکزی به کارخودپایان داد.

کلید واژه ها: درگذشت دکتر معتمدنژادتهرا ن مرکزیدانشکده علوم و ارتباطات و مطالعات رسانه


نظر شما :